۱۳۹۰/۰۷/۲۸

برو بخواب رو تخت، لباساتو در بیار!

بعضی از دکتر ها که دستشون به دهنشون می رسه، یه سری تجهیزات پزشکی مربوط به تخصص شون رو می خرن و می ذارن تو مطب شون، خب تا این جاش که همه چی خوبه و ایرادی نداره!
متخصص قلب دستگاه نوار قلب و تست ورزش و اکو می خره ، متخصص اعصاب سونوگرافی رنگی می خره برای چک کردن عروق گردن و این حرفا، متخصص گوارش آندسکوپی می خره و ...
ولی ازون جایی که دوست دارن پولی که بابت دستگاهشون دادن رو یه شبه در بیارن، تا میری پیششون می گن : برای این مشکلت باید از اون دستگاهه استفاده کنی، به همین بهانه هم باید مبلغی که اصولاً برای یه وصعیت مالی متوسط سنگین به حساب میاد رو بریزی تو جیب آقا تا مثلاً تشخیص بده (اگه تشخیص بده) که سرما خوردی! حالا شانس بیاری طرف جراح نباشه و برای گذرون رندگی بی دلیل تجویز نکنه که باید عمل پیوند قلب برات انجام بده.
خوشبختانه تنها قشری هم که تو جامعه ی از هم گسیخته ی ما حسابی هوای هم دیگه رو دارن همین پزشک های محترمن که هر خطا و سوء استفاده ای هم که انجام بدن، حتی اگر به قیمت جون کسی تموم بشه، چنان پشت هم وایمیستن که اعتراضت به جایی نمی رسه.
تو یه جامعه ی فاسد، انتظار بی جایی هست که توقع داشته باشی افراد که شغل های به اصلاح حیاتی و مقدسی دارن، آلوده ی این فساد نباشن : معلم ها، اساتید داتشگاه، پزشکان، پرستاران و ...

پ.ن : فکر می کنم نیازی به این توضیح لوس نباشه که تو هر قشری آدم سالم هم پیدا می شه!
ارسال یک نظر